facebook_page_plugin

Competition

 kirkland fajnekirk log

The Lane Kirkland Scholarship Program

– Competition for the Kirkland Scholarships 2018/2019 is closed

The Program is addressed to young leaders interested in the development of democracy, economy and civil society in their countries and the region. Implementation of the Program takes place within the framework of two semesters of study at Polish universities and at least 2-week internships in state or private institutions. The invitation to submit applications is directed to the candidates who decide to return to their country after the scholarship, to implement the project or the knowledge gained as part of the scholarship.

 

Kirkland Program Announcement for 2018/2019             

Objectives and history of the Program

FAQ

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

01 Kirkland researchKirkland Research Programdyplom male

– Competition for the Kirkland Research Program in 2018 is closed

The one-semester studies entail individual research work under the guidance of a tutor, the effect of which is to prepare a research paper.

The candidates who are planning to return to their countries of origin after the scholarship program for the purpose of implementing the newly acquired knowledge there in are welcome to submit their applications.


 

Program Announcement for 2018

FAQ

 

Inauguracja roku stypendialnego Programu Kirkalnda

24 września 2018 w Lublinie odbyła się inauguracja roku akademickiego 19 edycji Programu im. Lane’a Kirklanda oraz trzecia edycja Programu Kirkland Research. Stypendystów przywitał prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej z UMCS; Krzysztof Komorski,

Read more ...

Praca absolwentki Kirkland Reserach na łamach International Migration

Miło nam poinformować, że praca absolwentki Programu Kirkland Research, Kateryny Krakhmalovej, została opublikowana na łamach prestiżowego magazynu International Migration.

Read more ...

Stypendium Fundacji Kościuszkowskiej

Stypendium badawcze w USA w roku akademickim 2019-2020 – Konkurs dla Absolwentów Programu Kirklanda

Read more ...

"Spotkanie Trzech Pokoleń" w Charkowie

Nasi absolwenci - Sergiy Vasylyk oraz Marina Shevchenko - zorganizowali w Charkowie kolejne Spotkanie "Trzech Pokoleń", nazywane również Trojką.

Read more ...

"Kirklandyści u Kirklandystów" – Konkurs dla Absolwentów

W ramach wspierania działań poststypendialnych Absolwentów Programu Kirklanda ogłaszamy drugą edycję konkursu na wizyty studyjne.

Read more ...

Podsumowanie XVIII edycji Programu Kirklanda

29 czerwca 2018 na Uniwersytecie Warszawskim odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Programu Kirklanda z rocznika 2017/2018. W tym roku udział w Programie zakończyło z sukcesem czterdziestu dwóch Stypendystów, w tym dwadzieścia dziewięć osób z Ukrainy, pięć osób z Gruzji, cztery osoby z Białorusi, trzy osoby z Rosji oraz dwie osoby z Armenii.

Read more ...

Uroczyste zakończenie XVIII edycji Programu

Dziś na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się uroczystość zakończenia roku stypendialnego 2017/2018 połączona z rozdaniem dyplomów absolwentom Programu. Gości oraz stypendystów powitali Urszula Sobecka, Dyrektor Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda oraz Jerzy Koźmiński, Prezes Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Read more ...

Lwowskie spotkanie Absolwentów

Koniec maja okazał się bardzo owocny w spotkania z Absolwentami Programu. 26 i 27 maja we Lwowie odbył się zjazd z okazji dziesięciolecia ukończenia Stypendium przez grupę rocznika 2007/2008. Było to już drugie spotkanie rocznicowe organizowane przez samych Absolwentów – poprzednie odbyło się w Tbilisi rok temu i zgromadziło Absolwentów rocznika 2006/2007.

Read more ...

Ostatni zjazd Kirklandystów w Nałęczowie

Ostatni już zjazd stypendystów z obecnego rocznika odbył się 16 -18 maja w Nałęczowie oraz Lublinie. W trakcie zjazdu Kirklandyści prezentowali swoje prace dyplomowe w ramach sesji open space oraz wysłuchali wykładu dr hab. Wojciecha Janickiego z UMCS na temat migracji w krajach rozwiniętych. Ważną częścią zjadu było spotkanie w ramach cyklu "Życie po Kirklandzie" - tym razem gościem spotkania była Tatiana Rieber, absolwentka Programu Kirklanda, która podzieliła się swoimi doświadczeniami i sukcesami po zakończeniu stypendium.

Read more ...

Kirklandyści spotkali się z Europosłanką Krystyną Łybacką

7 maja ośmioro Kirklandystów z Ukrainy i Gruzji wzięło udział w spotkaniu z Panią Krystyną Łybacką, posłanką do Parlamentu Europejskiego. Ponad półtoragodzinna rozmowa poświęcona była głównie sprawom związanym z działaniem instytucji europejskich, dyskutowano także o Programach Erasmus +, Horyzont 2020 czy Planie Junckera.

Read more ...

Ruszył ostatni etap rekrutacji na rok akademicki 2018/2018

W ubiegłym tygodniu ruszył ostatni etap rekrutacji do Programu Stypendialnego im. Lane’a Kirklanda na rok akademicki 2018/2019. Kandydatki i kandydaci, których wnioski stypendialne zostały ocenione najwyżej, spotykają się teraz z komisjami rekrutacyjnymi. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się już w trzech krajach objętych programem.

Read more ...

Kirklandyści zainicjowali proces tworzenia strategii promocji Brześcia

5 kwietnia w Brześciu na Białorusi odbyła się międzynarodowa konferencja „Potencjał turystyczny Brześcia. Rozwój strategii” zorganizowana przez Yauhena Skrabutana, absolwenta Programu in. Lane’a Kirklanda. Organizacja wydarzenia była możliwa dzięki wsparciu programu postypendialnego „Kirklandyści u Kirklandystów” oraz lokalnego samorządu. Celem konferencji było zainicjowanie procesu tworzenia strategii promocji turystycznej miasta. Wspólnie wypracowana strategia miałaby się przyczynić do wzrostu zainteresowania turystów Brześciem, który na początku 2018 został objęty ruchem bezwizowym z Polską.

Read more ...

Zjazd stypendystów w Krakowie

21-23 marca stypendyści Programu im. Lane’a Kirklanda spotkali się w Krakowie na trzecim już zjeździe rocznika 2017/2018. Organizowane cyklicznie zjazdy gromadzą Kirklandystów studiujących w ośrodkach akademickich w całym kraju i służą poszerzaniu wiedzy, zacieśnianiu więzi oraz poznawaniu polskiej kultury.

Spotkanie w Krakowie rozpoczęło się w Auli Collegium Maius, gdzie stypendystów przywitał prof. Dr. Hab. Armen Edigarian, Prorektor UJ ds. dydaktyki, a następnie swój wykład poświęcony reformie konstytucyjnej i samorządowej wygłosił Prof. Dr hab. Mirosław Stec, Kierownik Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego UJ.

Read more ...

Kirklandyści z wizytą w Mołdawii

24 marca zakończyła się czterodniowa wizyta studyjna w Mołdawii zatytułowana: Rozwój lokalny na obszarach wiejskich i w miastach – rozwiązania systemowe (podejście LEADER i rewitalizacja).

Celem projektu było nawiązanie współpracy między Absolwentami Programu Kirklanda działającymi w obszarze rozwoju lokalnego (zarówno w obszarach wiejskich, jak i w obszarach miejskich) z nadzieją wymiany doświadczeń oraz nawiązania partnerstwa do realizacji wspólnych działań. W wizycie uczestniczyli Absolwenci Programu z Mołdawii oraz 4 Kirklandystów z innych krajów: Białorusi, Kirgistanu i Ukrainy.

Read more ...

Solidarność bezpieczeństwa w regionie Bałtycko-Czarnomorskim

Z inicjatywy Iriny Vereshchuk, Absolwentki Programu Kirklanda, 23 lutego 2018 roku w Kijowie odbyło się IV Forum Bałtycko-Czarnomorskie, którego głównym tematem była „Solidarność bezpieczeństwa w regionie bałtycko-czarnomorskim jako strategia konsensusu dla Wielkiej Europy”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Narodowy Instytut Studiów Strategicznych i Międzynarodowe Centrum Badań Bałtycko-Czarnomorskich.

Read more ...

Rusza kolejna edycja konkursu "Sukces po Kirklandzie"

12 marca obchodzimy urodziny Lane’a Kirklanda – patrona naszego Programu Stypendialnego oraz Dzień Kirklandysty - święto wszystkich absolwentów i stypendystów Programu. Tego dnia rusza również kolejna edycja konkursu „Sukces po Kirklandzie”. Konkurs powstał z myślą o absolwentach, którzy chcą podzielić się tym, jak udział w Stypendium pomógł im zmienić na lepsze otaczającą rzeczywistość i przyczynił się do poprawienia sytuacji wspólnoty lokalnej, miejsca pracy, miasta czy kraju.

Read more ...

Zjazd stypendystów w Warszawie

W dniach 30 stycznia-1 lutego odbył się w Warszawie drugi zjazd Kirklandystów rocznika 2017-2018. Stypendyści odwiedzili Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie spotkali się z wicemarszałkiem Ryszardem Terleckim; Ministerstwo Spraw Zagranicznych, gdzie odbyło się spotkanie z dyrektorem Deaprtamentu Wschodniego, Arturem Michalskim, oraz przedstawicielami departamentu, a także Narodowy Bank Polski, gdzie wysłuchali wykładu dra Andrzeja Raczki, doradcy prezesa NBP i zwiedzili Centrum Pieniądza. Kirklandyści zwiedzili też Muzeum Powstania Warszawskiego i w Teatrze Polskim obejrzeli spektakl "Miny polskie" autorstwa Mikołaja Grabowskiego.

Read more ...

Szkolenie "Od pracy dyplomowej do artykułu naukowego"

3 stycznia Kirklandyści z bieżącego rocznika wzięli udział w szkoleniu "Od pracy dyplomowej do artykułu naukowego". Szkolenie, w biurze Fundacji, poprowadził dr. hab. Marcin Kaczmarski - wykładowca Instytutu Stosunków Międzynarodowych i analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. Profesor Kaczmarski podzielił się ze stypendystami własnymi doświadczeniami w przygotowywaniu artykułów do uznanych angielskojęzycznych czasopism naukowych - od wyboru czasopisma do publikacji, poprzez formy kontaktu z redakcją, zasady współpracy z recenzentami do formy przedstawienia argumentacji i opracowywania przypisów.

Read more ...

Competition

 kirkland fajnekirk log

The Lane Kirkland Scholarship Program

– Competition for the Kirkland Scholarships 2018/2019 is closed

The Program is addressed to young leaders interested in the development of democracy, economy and civil society in their countries and the region. Implementation of the Program takes place within the framework of two semesters of study at Polish universities and at least 2-week internships in state or private institutions. The invitation to submit applications is directed to the candidates who decide to return to their country after the scholarship, to implement the project or the knowledge gained as part of the scholarship.

 

Kirkland Program Announcement for 2018/2019             

Objectives and history of the Program

FAQ

 

____________________________________________________________________________________________________

 

 

01 Kirkland researchKirkland Research Programdyplom male

– Competition for the Kirkland Research Program in 2018 is closed

The one-semester studies entail individual research work under the guidance of a tutor, the effect of which is to prepare a research paper.

The candidates who are planning to return to their countries of origin after the scholarship program for the purpose of implementing the newly acquired knowledge there in are welcome to submit their applications.


 

Program Announcement for 2018

FAQ

 

Kirklandyści na panelu o działaniach polskich organizacji podczas VI Kongresie Inicjatyw Europy Wschodniej

Megi Bibiluri, społeczna aktywistka, reprezentantka organizacji „Most Przyjaźni – Kartlosi” z Gori oraz Oleh Levchenko, Dyrektor Centrum Rozwoju Samorządu w obwodzie winnickim zostali gośćmi panelu „Polskie doświadczenie budowania demokracji specialité de la maison polskich NGO pracujących na Wschodzie” zorganizowanego przez FED podczas VI Kongresu Inicjatyw Europy Wschodniej.

Szerszą relaję z tego wydarzenia można przeczytać na stronie organizatora panelu, czyli Fundacji Edukacja dla Demokracji. Zachęcamy do lektury!

https://fed.org.pl/optymizm-i-pokora/

 Foto: Anna Kertyczak (FED)

kirk white2

Adres

Biuro Programu Stypendialnego im. Lane'a Kirklanda

Fundacja Liderzy Przemian

Al. Jerozolimskie 133 lok. 56

02-304 Warszawa 

fundacja@leadersofchange.pl

PAFW Medium2

Search